Hoppa till huvudinnehåll
Göteborgs universitet
Bild
none

 

Administrativt ledningsstöd

Administrativ chef, Karin Dejke, karin.dejke@gu.se, Tel. 031-786 6071, mobil. 0766-18 30 81

Ledningsstöd prefekt, Karin Mossberg, administrativ samordnare, karin.mossberg@gu.se , Tel: 031-786 61 12

Centrum för personcentrerad vård - GPCC, Jeanette Tenggren Durkan, projektsamordnare, jeanette.tenggren.durkan@gu.se 
Tel: 031-786 69 29

Kliniskt träningscentrum (KTC) och Interprofessionellt lärande (IPL),  Birgit Reizer, administrativ samordnare, birgit.reizer@gu.se Tel. 031-786 56 95

Ekonomi

Helén Wärnsäter, ekonomisamordnare helen.warnsater@gu.se, tel: 031-786 60 86

Marie Hagberg Mårtensson, ekonomiadministratör marie.hagberg.martensson@gu.se
Tel. 031-786 60 60

Lotta Lind, ekonomiadministratör lotta.lind@gu.se, tel: 031-786 60 21

Personal/ HR 

Eva Thörnqvist Nilsen, personalhandläggare eva.thornqvist.nilsen@gu.se tel: 031-786 61 33

Maria Ahlstedt, personaladministratör, maria.danielsson@gu.se, tel: 031-786 60 69 (föräldraledig) 

Johanna Larsson, personaladministratör johanna.larsson@gu.se tel: 031-786 63 11

Sofia Hallsten, personaladministratör fia.hallsten@gu.se tel: 031-786 6017

Gun-Britt Juhlin, personaladministratör gun-britt.juhlin@gu.se tel: 031-786 35 84

Lena Svensson, administratör lena.h.svensson@gu.se tel: 031-786 60 65

IT och telefoni

Kenneth Wilhelmsson, IT samordnare, kenneth.wilhelmsson@gu.se, tel: 031-786 60 64

Kommunikation 

Karin Mossberg, intern kommunikation karin.mossberg@gu.se tel: 031-786 61 12

Lovisa Aijmer, extern kommunikation lovisa.aijmer@gu.se tel: 031-786 60 32

Martina Serrano, utbildningskommunikation martina.serrano@gu.se tel. 031-786 60 81

Jeanette Tenggren Durkan, projektsamordnare GPCC, jeanette.tenggren.durkan@gu.se
tel: 031-786 69 29

Birgit Reizer, kommunikation KTC birgit.reizer@gu.se tel. 031-786 56 95

Studievägledning 

Gabi Oesterling, studievägledare, studievagledning.vvh@fhs.gu.se tel: 031-786 60 57

Sara Williamsson, studievägledare studievagledning.vvh@fhs.gu.se tel: 031-786 60 08

Studentexpedition, tentamensadministration 

Agnes Markebo, administrativ assistent agnes.markebo@gu.se, tel: 031-786 32 30

Lena Svensson, administratör, lena.svensson.2@gu.se, tel: 031-786 60 65

Erika Junhag, administratör, erika.junhag@gu.se, tel: 031-786 68 39

Lokalbokning

Cecilia Ohlsson, utbildningsadministratör, cecilia.ohlsson@gu.se tel: 031-786 21 71

Utbildningsadministration 

Erika Thorsell, utbildningshandläggare erika.thorsell@gu.se, tel: 031-786 60 24

Karin Renås, utbildningssamordnare, karin.renas@fhs.gu.se, tel: 031-786 60 07 

Isabella Svelid, programsamordnare sjuksköterskeprogrammet isabella.svelid@gu.se
Tel. 031-786 61 43

Nilofar Haghigi, utbildningsadministratör, nilofar.haghighi@gu.se, 031-786 5479

Peder Lindgren, utbildningsadministratör, peder.lindgren@gu.se , tel. 031-786 61 03

Camilla Torstensson, programsamordnare röntgensjuksköterskeprogrammet,  
camilla.torstensson@gu.se, tel. 031-786 61 43 (föräldraledig) 

Rebecka Rydén, utbildningsadministratör rebecka.ryden@gu.se, tel: 031-786 18 63

Cecilia Ohlsson, utbildningsadministratör, cecilia.ohlsson@gu.se tel: 031-786 21 71

Martina Serrano, utbildningsadministratör, barnmorskeprogrammet martina.serrano@gu.se
Tel. 031-786 60 81

Frida Carlsson frida.carlsson@gu.se Tel. 031-786 60 33 

Forskarutbildningsadministration

Karin Mossberg, administrativ samordnare, karin.mossberg@gu.se , Tel: 031-786 61 12

Irene Carlensberg, utbildningsadministratör/forskningsadministration irene.carlensberg@gu.se
tel: 031-786 60 48

Forskningsadministration 

Lovisa Aijmer, administrativ samordnare, lovisa.aijmer@gu.se, tel: 031-786 6032

Irene Carlensberg, utbildningsadministratör/forskningsadministration irene.carlensberg@gu.se
tel: 031-786 60 48