Hoppa till huvudinnehåll
Göteborgs universitet

Institutionsråd

Institutionsrådet är rådgivande åt prefekten och där diskuterar medlemmarna strategiska frågor för institutionens verksamhet.

Medlemmar i institutionsrådet

Institutionsrådet (IR) för kost- och idrottsvetenskap
Mandatperiod 2021-07-01 - 2024-06-30

Prefekt, ordförande: Frode Slinde

Proprefekt, vice ordförande: Anders Raustorp (2019-07-01–2021-06-30)

Ledamöter:

  • Anne-Lee Lööf
  • Astrid Schubring
  • Cecilia Magnusson Sporre
  • Christina Berg
  • Erik Bondesson
  • Per-Olof Hillman
  • Stefan Grau

Studeranderepresentanter:

  • Nora Källström, studentrepresentant
  • Åsa Andersson, doktorandrepresentant

Administrativt stöd: Helena Svensson/Kristina Holmlid

Mötestider 2021

  • 18/1 kl 13-16
  • 15/2 kl 13-16
  • 15/3 kl 13-16
  • 19/4 kl 13-16
  • 17/5 kl 13-16
  • 21/6 kl 13-16
  • 20/9 kl 13-16
  • 18/10 kl 13-16
  • 15/11 kl 13-16
  • 6/12 kl 13-16