Till sidans topp

Sidansvarig: Telefonväxeln
Sidan uppdaterades: 2018-05-25 15:09

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Konstnärliga fakulteten - Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Konstnärliga fakulteten

Konstnärliga fakulteten
Box 141
405 30 Göteborg
Leveransadress: Storgatan 43
Besöksadress: Storgatan 43, 405 30 Göteborg

Webbplats: www.konst.gu.se
Epost: information@konst.gu.se

Om enheten

Konstnärliga fakulteten vid Göteborgs universitet är nordens största konstnärliga fakultet. 

Fakultetens tre institutioner har en internationellt sett unik bredd av utbildningar och verksamheter, inkluderande konstnärligt utvecklingsarbete och konstnärlig forskning. De tre institutionerna är:

  • Akademin Valand
  • HDK - Högskolan för Design och Konsthantverk
  • Högskolan för scen och musik
     

Dekan och prodekan på konstnärliga fakulteten är Ingrid Elam och Johannes Landgren. Läs mer om dem här.

Visar 1 - 50 av 420

Namn Titel Telefon E-post
Abrahamsson, Staffan Tekniker 031-786 4033 staffan.abrahamsson@hsm.gu.se
Adam, Kacper Tekniker 031-786 4876 kacper.adam@hdk.gu.se
Aderby, Mathias Teknisk chef, Avd-/​sektionschef, inst 031-786 5867 mathias.aderby@gu.se
af Ekström, Hanna Doktorand hanna.af.ekstrom@hdk.gu.se
Agblad, Eva Utbildningshandläggare 031-786 4196 eva.agblad@hsm.gu.se
Agerberg, Torbjörn Universitetsadjunkt 031-786 4056 torbjorn.agerberg@hsm.gu.se
Agerup, Morten Universitetsadjunkt morten.agerup@gu.se
Ahlstrand, Pernilla Universitetslektor 031-786 4259 pernilla.ahlstrand@hsm.gu.se
Ahnlund, Pia Kommunikatör, Strategisk kommunikation, internkommunikation, pressaktiviteter 031-786 6817 pia.ahnlund@gu.se
Al-Khatib, Ahmad Universitetsadjunkt ahmad.al-khatib@hsm.gu.se
Alm, Jan Universitetslektor jan.alm@hsm.gu.se
Almgren, Martina Universitetsadjunkt martina.almgren@hsm.gu.se
Almquist, Börje Universitetslektor 031-786 5105 borje.almqvist@akademinvaland.gu.se
Alves, André Doktorand andre.alves@akademinvaland.gu.se
Anderberg, Anna Ekonom 031-786 4803 anna.anderberg@hdk.gu.se
Andersson, Henrik Universitetsadjunkt henrik.andersson@hsm.gu.se
Andersson, Joakim Universitetsadjunkt joakim.andersson@hdk.gu.se
Andersson, Joakim Doktorand joakim.andersson@hdk.gu.se
Andersson, Katarina Universitetslektor katarina.andersson.2@hdk.gu.se
Andersson, Maria Koordinator 031-786 4054 maria.andersson@hsm.gu.se
Andersson, Ninnie Universitetslektor ninnie.andersson@hsm.gu.se
Andersson, Ylwa Universitetsadjunkt ylwa.andersson@hsm.gu.se
Armini, Kit Utbildningshandläggare kit.armini@hsm.gu.se
Askaner, Anna-Sara Utbildnings adm 031-786 4366 anna-sara.askaner@hdk.gu.se
Baggeryd, Petter Tekniker 031-786 1829 petter.baggeryd@gu.se
Bandgren, Ulf Universitetsadjunkt ulf.bandgren@hsm.gu.se
Bania, Maria Professor maria.bania@hsm.gu.se
Beckman, Jenny Universitetsadjunkt 0531-71017 jenny.beckman@gu.se
Beech, David Professor, Viceprefekt dave.beech@akademinvaland.gu.se
Benesch, Henric Universitetslektor, Forskare Passionen för det reala 031-786 1858 henric.benesch@hdk.gu.se
Bengmark, Karin Universitetslektor 031-786 4039 karin.bengmark@hsm.gu.se
Berg, Daniel Universitetslektor daniel.berg@hsm.gu.se
Berg, Jörgen Universitetsadjunkt jorgen.berg@hsm.gu.se
Bergendal, Kerstin Universitetslektor kerstin.bergendal@akademinvaland.gu.se
Bergil, Catharina Universitetsadjunkt, Avd-/​sektionschef, inst 031-786 4102 catharina.bergil@hsm.gu.se
Bergman, Stefan Universitetsadjunkt stefan.bergman@hsm.gu.se
Bergsten, Anders Universitetsadjunkt anders.bergsten@hsm.gu.se
Bergström, Ann-Caroline Institutionssekr 031-786 5100 ann-caroline.bergstrom@akademinvaland.gu.se
Bergström, Isabell Utbildningshandläggare 031-786 3661 isabell.bergstrom@sprak.gu.se
Bergström, Markus Olof Universitetsadjunkt markus.olof.bergstrom@hdk.gu.se
Berlin, Gunnel Universitetsadjunkt gunnel.berlin@hdk.gu.se
Bernskiöld, Erik Projektassistent erik.bernskiold@goart.gu.se
Bernvik, Magnus Utbildningshandläggare 031-786 6808 magnus.bernvik@akademinvaland.gu.se
Bille Lindström, Caroline Universitetsadjunkt caroline.bille.lindstrom@hsm.gu.se
Birgersson, Tobias Universitetslektor tobias.birgersson@hdk.gu.se
Birgersson, Tobias Universitetslektor, Studierektor tobias.birgersson@hdk.gu.se
Björgvinsson, Erling Professor 031-786 3325 erling.bjorgvinsson@gu.se
Björk, Klara Universitetsadjunkt, Proprefekt 031-786 4344 klara.bjork@gu.se
Blad, Anna Administrativ chef, inst 031-786 3082 anna.blad@akademinvaland.gu.se
Borgström-Källén, Carina Universitetslektor 031-786 4003 carina.borgstrom.kallen@hsm.gu.se

Visar 1 - 50 av 420

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2018-05-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?