Till sidans topp

Sidansvarig: rekrytering@gu.se
Sidan uppdaterades: 2019-06-26 09:56

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Fackliga kontaktpersoner - Om universitetet, Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Fackliga kontaktpersoner

Göteborgs universitet tecknar kollektivavtal med tre huvudorganisationer: OFR-S, Saco-S och Seko.

För att komma i kontakt med någon av de tre organisationerna kan du gå in på Medarbetarportalen.

Du kan även kontakta någon av förhandlingspersonerna för respektive fackförbund.

SACO-s

Ansvarsområde Namn Mejl och telefon
Gemensamma förvaltningen

Mikael Brisslert

Maja Pelling

mikael.brisslert@gu.se
031-786 4393

maja.pelling@gu.se
031-786 1165

Handelshögskolan

Maria Nordqvist

Maria Danielsson

maria.nordqvist@gu.se
031-786 3032

maria.danielsson@gu.se
031-786 1077

 

Humanistiska fakulteten

Erik Pålsson


Maria Danielsson

erik.palsson@gu.se
031-786 1987 

maria.danielsson@gu.se
031-786 1077 
IT-Fakulteten

Klas Eriksson

Merja Nurkkala Karlsson

klas.eriksson@gu.se
031-786 1989

merja.nurkkala@rheuma.gu.se

031-786 1170

Konstnärliga fakulteten

Maria Danielsson

Matilda Amundsen Bergström

maria.danielsson@gu.se
031-786 1077

matilda.amundsen.bergstrom@gu.se
031-786 4337

Naturvetenskapliga fakulteten

Maria Nordqvist

Ivar Armini 

maria.nordqvist@gu.se
031-786 1170

ivar.armini@gu.se
031-786 6510

Sahlgrenska akademin

Klas Eriksson

Ivar Armini

klas.eriksson@gu.se
031-786 1989

ivar.armini@gu.se

031-786 3032 

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Auður Magnúsdóttir

Catrine Forssén

audur.magnusdottir@gu.se
031-786 2768

catrine.forssen@gu.se
031-786 2769

Universitetsbiblioteket

Klas Eriksson

Merja Nurkkala Karlsson

klas.eriksson@gu.se
031-786 1989

merja.nurkkala@rheuma.gu.se

Utbildningsvetenskapliga fakulteten

Erik Pålsson

Matilda Amundsen Bergström

erik.palsson@gu.se
031-786 1987

matilda.amundsen.bergstrom@gu.se

OFR-S

Namn Ansvarsområde Mejl och telefon
Peter Brandt

Gemensamma förvaltningen,
Konstnärliga fakulteten,
Naturvetenskapliga fakulteten,
Universitetsbiblioteket,
Utbildningsvetenskapliga fakulteten

peter.brandt@gu.se

031-786 1169

Madelen Hansson IT-Fakulteten,
Sahlgrenska akademin, Samhällsvetenskapliga fakulteten,
Humanistiska fakulteten, Handelshögskolan

madelen.hansson@gs.gu.se

031-786 1171

     

SEKO

Namn Ansvarsområde Mejl & Telefon

Salima Khamchane

 

Ewa Önnebjörk


 

 


Lars Nordvall

 
Gabriella Wendt

Gemensamma förvaltningen

 


Samhällsvetenskapliga fakulteten


Konstnärliga fakulteten, Humanistiska fakulteten


Handelshögskolan, Universitetsbiblioteken, Naturvetenskapliga fakulteten

Sahlgrenska akademin

seko@gu.se

031-786 1173


ewa.onnerbjork@gu.se
031-786 1172

 

 

 

lars.nordvall@gu.se
031-786 3934

gabriella.wendt@gu.se
031-786 9778

 

Sidansvarig: rekrytering@gu.se|Sidan uppdaterades: 2019-06-26
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?