Till sidans topp

Sidansvarig: Telefonväxeln
Sidan uppdaterades: 2018-05-25 15:09

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Team Undervisning, Samhällsvetenskapliga biblioteken - Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Team Undervisning, Samhällsvetenskapliga biblioteken

Del av Samhällsvetenskapliga biblioteken vid Göteborgs universitetsbibliotek

Team Undervisning, Samhällsvetenskapliga biblioteken
Box 607
405 30 Göteborg
Besöksadress: Vasagatan 2 A, 411 24 Göteborg


Koordinator ub: Mauritza Jadefrid

Om enheten

Team Undervisning ansvarar för planering, drift och utveckling av bibliotekens undervisning inom områdena informationssökning och informationshantering. I detta ingår undervisning på alla programnivåer, introduktioner, internundervisning, studiebesök/visningar och kontakt med institutionerna.

 

Visar 1 - 11 av 11

Namn Titel Telefon E-post
Bech-Hanssen, Linn Universitetsbibliotekarie 031-786 6529 linn.bech-hanssen@ub.gu.se
Blomberg, Mats Universitetsbibliotekarie 031-786 1054 mats.blomberg@ub.gu.se
Ek Skallberg, Ann-Katrin Universitetsbibliotekarie 031-786 4314 ann-katrin.ek@ub.gu.se
Glimstedt, Amanda Universitetsbibliotekarie 031-786 1753 amanda.glimstedt@ub.gu.se
Gullstrand, Sofia Universitetsbibliotekarie 031-786 3016 sofia.gullstrand@ub.gu.se
Jadefrid, Mauritza Universitetsbibliotekarie, Koordinator ub 031-786 4074 mauritza.jadefrid@ub.gu.se
Kjellin, David Universitetsbibliotekarie 031-786 2346 david.kjellin@ub.gu.se
Lennartsson, Joakim Universitetsbibliotekarie 031-786 4091 joakim.lennartsson@ub.gu.se
Palmqvist, Thomas Universitetsbibliotekarie 031-786 3126 thomas.palmqvist@ub.gu.se
Pettersson, Amanda Universitetsbibliotekarie 031-786 6554 amanda.pettersson@ub.gu.se
Pettersson, Emma Universitetsbibliotekarie 031-786 6728 emma.pettersson@ub.gu.se

Visar 1 - 11 av 11

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2018-05-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?