Skip to main content
University of Gothenburg
Breadcrumb

Want to learn more about our workshops?

Meet technicians and get a glimpse of our workshops. Here is the schedule for the day.

10.00

Image workshops

Participants: Arild Hansen, Cora Hildebrand and Emanuel Cederkvist
https://gu-se.zoom.us/j/61207347965

10.30

Image, sound and Equipment

Participants: Pär Fridén and Nina Wallén
https://gu-se.zoom.us/j/69037497394?pwd=bGZQcVVYWFdmUlVtWVdWM3R1NEY1dz09
Passcode: 702323

Metal workshop

Participant: Ossian Gustavsson
https://gu-se.zoom.us/j/69485313018?pwd=em0zQzZ3SmpnQXFwbmw3Y2dYbzZJZz09 
Passcode: mvhdk

11.00

Fiber workshop

Participant: Annie Johansson
https://gu-se.zoom.us/j/69528024451?pwd=emVQditLNUk2dUtYVGh4eVBmTCs3QT09
Passcode: 106922

Analogue photo + studio

Participant: Thomas Schön
https://gu-se.zoom.us/j/69098889705?pwd=TTdacHQwQ1U2RXR0QmJzd0l2VDg3UT09 
Passcode: 606420

11.30

Textil print

Participant: Linnea Engwall, student
https://gu-se.zoom.us/j/64156332017?pwd=SHYrSDBjQSszOVZVaFp3SDJLbnNpdz09
Passcode: 471902

12.00

the Monumental (construction)

Participant: Robert Carlsson
https://gu-se.zoom.us/j/66630674855?pwd=TUVmeCtpcWZFSU4zTU1rTEt1YkdaUT09

Jewellery

Participant: Carolina Claesson
https://gu-se.zoom.us/j/63556130762?pwd=VU5ZV2N1ZTdyQ3k0NFU5cjNhbWxGdz09
Passcode:700913

12.30

Ceramic workshop

Participant: Charlotta Klingström
https://gu-se.zoom.us/j/64878418533?pwd=WkN2d0JkeHpOTGhzZ3N3NXhLQmRxQT09
Passcode: 540450

13.30

Image, sound and Equipment

Participants: Pär Fridén and Nina Wallén
https://gu-se.zoom.us/j/69037497394?pwd=bGZQcVVYWFdmUlVtWVdWM3R1NEY1dz09
Passcode: 702323

14.00

Metal workshop

Participant: Ossian Gustavsson
https://gu-se.zoom.us/j/63064224983?pwd=anBmT3VjcjJMbmRPMnE1dmZ3R1hRdz09 
Passcode: mvhdk

Fiber workshop

Participant: Annie Johansson
https://gu-se.zoom.us/j/63947849457?pwd=VnloRmU4ZzhYbHExWlJzeDBFQlVBUT09
Passcode: 042465

14.30

Analogue photo + studio

Participant: Thomas Schön
https://gu-se.zoom.us/j/64759008767?pwd=eWFjdnRhaS84OHlPT0x1dnB5eTNSUT09 
Passcode: 631752

Textil print

Participant: Erik Torstensson, student
https://gu-se.zoom.us/j/68117229302?pwd=cUt2OG12SUxseHIrdEl4V09OS0ZtQT09
Passcode: 767511

15.00

the Monumental (construction)

Participant: Robert Carlsson
https://gu-se.zoom.us/j/69977341008?pwd=QnI0bmxXOHM1cWtGNTY4ZXZ2azZFUT09

Jewellery

Participant: Carolina Claesson
https://gu-se.zoom.us/j/62071297663?pwd=KzJlMXR3OGQvaHVPUEpRWUJEOUN6UT09
Passcode: 700913

15.30

Ceramic workshop

Participant: Charlotta Klingström
https://gu-se.zoom.us/j/64878418533?pwd=WkN2d0JkeHpOTGhzZ3N3NXhLQmRxQT09
Passcode: 540450

Image workshops

Participants: Arild Hansen, Cora Hildebrand and Emanuel Cederkvist
https://gu-se.zoom.us/j/61207347965