Till startsida

Rabatterad träning på Fysiken - med klättervägg

Nyhet: 2010-09-09

Du som alumn på Göteborgs universitet får rabatterad träning på Fysikens anläggningar i Göteborg - även den 14 meter höga klätterväggen i "kopparbunken" på Chalmersområdet. Erbjudandet gäller enbart om du har anmält dig till alumnnätverket och ger dig cirka 30 procents rabatt, på olika kombinationer av årskort. Om du vill testa innan du bestämmer dig kan du boka en kostnadsfri provträning.

För att kunna ta del av rabatterna måste du gå in på www.gu.se/alumn och logga in. Om du inte kommer ihåg ditt lösenord klicka på "Glömt  inloggningsuppgifter?" på samma sida.

Lycka till med träningen!

Om du inte har anmält dig till alumnnätverket och vill veta hur det går till - läs här! Därifrån kan du registrera dig genom att klicka på "Anmäl dig här!" i menyn till höger. Det kostar inget. 

Som anmäld alumn kan du:

■ söka bland över 14 000 alumner som finns inom alla tänkbara yrkesområden i drygt 70-talet länder
■ få en prenumeration på Göteborgs universitets populärvetenskapliga magasin GUspegeln (4 nr/år). Ligger i träda år 2012-13.
■ bli inbjuden till arrangemang med inspirerande föreläsare och träffa andra alumner
■ få karriärstöd med vägledning och CV-granskning i upp till två år efter din examen
■ få rabatterad träning på Fysikens friskvårdsanläggningar i Göteborg.
■ ta upp kontakten med gamla kursare och skapa nya nätverk
■ prenumerera på e-nyhetsbrev med senaste nytt inom forskning, utbildning och kompetensutveckling

Välkommen till ett nätverk för kunskap och kontakt!
 

AV:

Till sidans topp

© Göteborgs universitet, Box 100 , 405 30 Göteborg
Tel. 031-786 0000, Kontakta oss

Om webbplatsen | Karta