Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Enheten för akademiskt språk

vid Utbildningsvetenskapliga fakulteten

Enheten för akademiskt språk
Box 300
405 30 Göteborg
Leveransadress: Magasinsgatan 34, 411 18 Göteborg
Besöksadress: Västra Hamngatan 25, 405 30 Göteborg

Webbplats: www.ask.gu.se
Epost: ask@gu.se

Föreståndare: Ann-Marie Eriksson

Publikationsämnen

Senaste publikationer

Frank O'Hara Drives Charles Olson's Car
Joel Duncan
Arizona Quarterly : A Journal of American Literatures, Culture, and Theory, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ron Silliman’s Ketjak beyond programmatism
Joel Duncan
Textual Practice, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Recension av Lunchdikter av Frank O'Hara
Joel Duncan
Ord&Bild, Recension 2016
Recension

Students' frame shifting - Resonances of social media in schooling
Annika Lantz-Andersson, Sylvi Vigmo, Rhonwen Bowen
Learning, Media & Technology, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Visar 1 - 12 av 12

Namn Titel Telefon E-post
Andersson, Marianne Handläggare 031-786 2396 marianne.andersson@gu.se
Blensenius, Kristian Språkhandledare 031-786 2937 kristian.blensenius@gu.se
Brandin, Emma Karin Språkhandledare aufp 031-786 5805 emma.karin.brandin@gu.se
Duncan, Joel Språkhandledare aufp 031-786 5807 joel.duncan@gu.se
Eldursi, Sarah Språkhandledare aufp 031-786 6812 sarah.eldursi@gu.se
Eriksson, Ann-Marie Universitetslektor, Föreståndare 031-786 5710 ann-marie.eriksson@gu.se
Hsu Nilsson, Anne Språkhandledare aufp 031-786 5924 anne.hsu.nilsson@gu.se
Jonsén, Åsa Språkhandledare aufp 031-786 3511 asa.jonsen@gu.se
Klintenberg, Britt Språkhandledare 031-786 2335 britt.klintenberg@gu.se
Mattsson, Jenny Språkhandledare aufp 031-786 2334 jenny.mattsson@gu.se
Soulliere, Gregory Språkhandledare 031-786 6450 gregory.soulliere@gu.se
Vestergård, Jennifer Språkhandledare 031-786 2324 jennifer.vestergard@gu.se

Visar 1 - 12 av 12

Visar 1 - 7 av 7

2016

Frank O'Hara Drives Charles Olson's Car
Joel Duncan
Arizona Quarterly : A Journal of American Literatures, Culture, and Theory, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ron Silliman’s Ketjak beyond programmatism
Joel Duncan
Textual Practice, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Recension av Lunchdikter av Frank O'Hara
Joel Duncan
Ord&Bild, Recension 2016
Recension

Students' frame shifting - Resonances of social media in schooling
Annika Lantz-Andersson, Sylvi Vigmo, Rhonwen Bowen
Learning, Media & Technology, Artikel i vetenskaplig tidskrift 2016
Artikel i vetenskaplig tidskrift

2014

Visar 1 - 7 av 7

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2016-04-06
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?